O liečivých účinkoch silného vývaru, obľúbených seriálov a dobrej knihy

Tak som to včera nevymodlila. Som regulérne chorá. Duní mi v hlave, bzučí mi v ušiach, šteklí ma v nose a bolia ma uzliny. A k tomu všetkému ma vyčerpá aj výlet na záchod. A doma dve Deti, ktoré chcú Maminku.

Už ráno som vedela, že je zle, keď som sa nevedela vykopať z postele. Chvalabohu, Dieťa č.1 v takýchto chvíľach zapína turbo a vie sa postarať o seba aj o sestričku. Kým som sa doplazila dole, boli už naraňajkované.

Hoci som sa v noci vo chvíľke nespavosti tešila, ako si ráno spravím kašu, keď na to reálne prišlo, nemala som na jedlo chuť ani pomyslenie. Naliala som sa čajom a Coldrexom. Raňajky chorých šampiónov.

Vďakabohu za takeouty a donášky, lebo variť sa mi teda vôbec nechce. Ľahla som si do postele a kým Dieťa č.2 absolvovalo povinný poobedný spánok, stihla som si niečo prečítať, pospať si a ešte si aj pozrieť obľúbený seriál.

Apropos obľúbený seriál. Máte aj vy svoju zbierku seriálov, ktoré pozeráte dookola, keď nemáte silu alebo chuť na nič nové? A vôbec vám nevadí, že ste ich videli už milionkrát? Dáte si pár mesiacov pauzu a môžete začať od začiatku?

Ja mám. Už od puberty sú to Priatelia, potom sa k nim pridalo How I Met Your Mother a Big Bang Theory. Ak mám chuť na niečo rodinnejšie, Full House (prípadne Fuller House) vždy poteší. Komfort mi dodáva aj Grace and Frankie. Komfort a nádej, že staroba bude hádam ešte celkom zábava. Za leskom a biedou života v zahraničí idem k Emily do Paríža. A vždy sú tu ešte Workin’ Moms, realita pracujúcich mám nie veľmi nepodobná mojej bubline. Keď to tak po sebe čítam, je mi jasné, prečo zrovna tieto seriály.

No a potom je tu detektívno-dobrodružná nálada. Castle, Bones, Lucifer… Tu mám ešte rezervy a zoznam seriálov, ktoré si raz pozriem.

Aj s knihami to mám podobné, aj keď v mladosti to bolo oveľa výraznejšie. Bram Stoker a jeho Dracula ma sprevádzali celou pubertou. Dnes sú to skôr knihy o rodičovstve alebo psychológii. Z tých rodičovských striedam The Happiest Kids in the World o holandskej výchove od Michele Hutchinson a Rina Mae Acosta (nie, neprinútite ma dať tam to blbé -ová, aj keď to pravidlá slovenského pravopisu prikazujú) a French Children Don’t Throw Food od Pamely Bruckerman. Každý štýl je iný, tak ich porovnávam a vyberám, čo najviac funguje nám.

Normálne ma to čítanie a obľúbený seriál nabili natoľko, že som nakoniec zvládla uvariť výborný hovädzí vývar. Len vďaka nemu píšem tento post, ostalo mi po ňom oveľa lepšie. Ale s pokročilou hodinou ma sily opúšťajú, takže dobrú noc a vidíme sa zajtra.

Ozaj, vie niekto, ktorý z tých vyššie menovaných seriálov som dnes pozerala? Tipnete si do komentárov?


Comments

5 responses to “O liečivých účinkoch silného vývaru, obľúbených seriálov a dobrej knihy”

  1. Castle alebo Bones?

    1. Evita Klimo Avatar
      Evita Klimo

      Nie, chceš ďalší pokus? Potrebovala som niečo ľahšie, predsa len mi dunela hlava…

      1. Full House? Ja som inak takto ľúbila aj Step By Step.

        1. Evita Klimo Avatar
          Evita Klimo

          Step By Step sa ťažko zháňa, ale presne. A potom bolo ešte také, že V siedmom nebi, to bol taký čistý nevinný seriál. To som si chcela znovu pozrieť, ale nezohnala som.

          Ok, nebudem ťa napínať, bol to HIMYM. To sú takí novodobí Priatelia…

          1. V siedmom nebi! Na to som úplne zabudla. Wau! HIMYM a Bit Bang Theory sú dva seriály, ktoré ma minuli. Netuším ako…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *